Науково-виробничий Центр сучасної Еко-ветеринарії
НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР
СУЧАСНОЇ ЕКО-ВЕТЕРИНАРІЇ
Главная
Баннер 02

Розвиток органічного ринку для здоров’я Української Нації.

Розвиток органічного ринкудля здоровя  Української Нації.

             (інформацію надано Швейцарсько-українським проектом «Розвиток органічного ринку в Україні», Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL)

              Відомо, що в Україні асортимент харчових продуктів значно розширився і ця тенденція зберігається. Водночас знизилося споживання м’яса і молока, фруктів і овочі, риби й олії, особливо у раціоні дитячого харчування. Зросло споживання таких продуктів, які взагалі не містять у своєму складі натуральних інгредієнтів (складників) або містять у незначній кількості. Іноді продукти можуть мати вигляд натуральних високосортних, а вироблені із побічної (вторинної) сировини. Отже такі продукти бідні як на замінні, так і незамінні амінокислоти, жирні кислоти, цукор (сахарозу) тощо. Це призводить до затримки росту і розвитку (особливо молодого організму), зміни функції залоз внутрішньої секреції  - гіпофізу, щитоподібної залози, наднирників, статевих залоз  (зменшення маси, морфологічні зміни, зниження функцій залоз). Порушується утворення в печінці холіну, що призводить до жирової інфільтрації печінки.

Крім того, дефіцит, особливо незамінних амінокислот, впливає на стан центральної і периферичної нервової системи (послаблення умовно-рефлекторної діяльності і процесів внутрішнього гальмування). Виникає ряд структурних змін у клітинах кісткового мозку, гальмується ріст кісток та спостерігаються зміни їх хімічного складу, порушення в кровотворенні. Перераховані зміни не вичерпують тих порушень, що виникають у дитячому організмі під впливом порушення білкового обміну.

Дитяче харчування в індивідуальному способі життя відіграє найголовнішу роль. У зв’язку з цим кожен споживач повинен володіти необхідними відомостями (знаннями) про раціональне харчування, речовини, що входять до складу їжі, про їхню роль у життєдіяльності як здорового, так і хворого організму. Все це формує культуру харчування, є невід’ємною складовою культури суспільства. Порушення принципів раціонального харчування призводить до розвитку хвороб, які скорочують життя людини, роблять його неповноцінним. Достатньо нагадати про такі проблеми, як ожиріння, хронічний дефіцит у харчуванні незамінних нутрієнтів тощо.

Не менш актуальною є проблема забруднення продовольчої сировини і харчових продуктів чужорідними речовинами хімічного (важкі метали, пестициди, ветеринарні препарати, мікотоксини, нітрати, нітрити, харчові добавки та ін.), біологічного (умовно патогенні та патогенні мікроорганізми, віруси, пріони, водорості).

 

Органічна продукція – це продукція, отримана в результаті сертифікованого органічного виробництва. Органічна сировина для виготовлення органічних продуктів харчування надходить із перевірених джерел: у грунт, на якому вирощуються сільськогосподарські культури, протягом 3  років заборонено вносити будь-які речовини хімічного походження. Тільки по закінченню цього так званого перехідного періоду продукція отримує статус органічної. Далі органічна сировина надходить до переробних підприємств, де переробляється окремо від традиційної сировини з метою уникнення змішування. Головне тут – кожен етап виробництва знаходиться під суворим контролем органу сертифікації, який засвідчує дотримання вимог та стандартів органічного виробництва шляхом видачі відповідного сертифікату.

Якщо говорити про коріння органічного сільського господарства, то воно сягає ще 30-х років минулого століття і пов’язане із Швейцарією. А 1973 року було засновано Дослідний інститут органічного сільського господарства (FiBL). Відтоді цей інститут є лідируючим центром знань та досліджень, який розповсюджує інформацію та допомагає розвитку органічного ринку у різних  країнах світу через впровадження близько 40 міжнародних проектів. З 2005 року FiBL є виконавцем проекту технічної допомоги задля розвитку органічного ринку України , що фінансується Швейцарською Конфедерацією через державний секретаріат Швейцарії з економічних питань (SECO).

 

Тоді почалася перша фаза проекту (2005-2011 рр.), потім друга фаза проекту (2012-2016рр.). Головна мета проекту – стимулювання зростання та посилення конкурентоспроможності малих та середніх підприємств через розвиток органічних та регіональних виробничо- збутових харчових ланцюгів шляхом:

1.Покращення якості та збільшення товарообігу вибраних органічних сільськогосподарських орних культур від малих та середніх підприємств для експорту;

2.Покращення якості та збільшення товарообігу органічної молочної та м’ясної продукції для малих та середніх підприємств для внутрішнього ринку;

3.Розвитку торговельної марки для регіональних харчових продуктів із Карпат;

4.Підвищення рівня комерційних послуг в органічному секторі;

5.Стимулювання створення сприятливого середовища для розвитку органічного сектору в Україні.

Це сприяє економічному зростанню, євроінтеграції України, захисту навколишнього середовища, покращенню якості харчових продуктів, а отже – забезпеченню здоров’я Нації та гармонії між людиною і природою.

Р.S.

Компанія «Екологічний Капітал» (Україна) підтримує проект FiBL   та Органік Стандарт в Україні та сприяє більш ефективному органічному  руху в Україні,  виробництву  здорової, абсолютно безпечної для споживання продукції, при вирощуванні та переробці якої враховувалось би дбайливе ставлення до природи, землі та людей.

Довідка:

Науково виробниче підприємство «Екологічний Капітал» – це сучасна високотехнологічна фармацевтична Компанія, спеціалізується на створенні та виробництві вітчизняних лікувально-профілактичних ветеринарних лікарських препаратів, вітамінів,  дезінфікуючих засобів.

Багаторічні досліди, розроблення рецептур з застосуванням тільки природних та безпечних компонентів, дозволило Нам  розпочати впровадження у власне виробництво інноваційні проекти по виготовленню екологічно безпечних Ветеринарних препаратів Нового покоління, що замінили антибіотики, небезпечні фармацевтичні препарати та шкідливі дезінфектанти.

Діяльність підприємства спрямована в концепцію

розвитку Екологічних програм у ветеринарії та розділена на три основні напрямки: виробництво, наукові дослідження та торгівлю.