Науково-виробничий Центр сучасної Еко-ветеринарії
НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР
СУЧАСНОЇ ЕКО-ВЕТЕРИНАРІЇ
Баннер 02
Главная

ПРИХОВАНІ ФАКТИ ПРО М'ЯСО. ЗАБРУДНЕННЯ ГОРМОНАМИ М’ЯСНОЇ СИРОВИНИ ТА ВПЛИВ ГОРМОНІВ ТВАРИННОГО ПОХОДЖЕННЯ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ

«Компанія «Екологічний Капітал» розробляє та впроваджує

 екологічно безпечні ветеринарні препарати Нового покоління

 по заміні антибіотиків та гормональних препаратів

 для лікування та профілактики захворювань продуктивних тварин»

      «Здоров’я – це єдність і цілісність живих систем. Це не просто відсутність хвороб, це збереження фізичного, психічного, соціального та екологічного добробуту. Імунітет, стійкість і здатність до відновлення є ключовими характеристиками здоров’я» - Швейцарсько-український проект Розвитку органічного ринку в Україні (Швейцарія «FIBL») та Органік Стандарт.

      Тенденцією сьогоднішнього дня є використання в продуктах харчування різноманітних харчових добавок, які знижують їх вартість, підвищують тривалість зберігання, роблять зовнішній вигляд привабливим для покупця тощо. Та часто за всі ці переваги споживач платить своїм здоров’ям.

     У сучасному промисловому тваринництві та птахівництві для збільшення виробництва продукції нерідко використовуються різні гормональні стимулятори росту (прогестерон, тестостерон, естрадіол тощо), що може призводити до їх надмірного накопичення в м'ясі і м'ясопродуктах. Це становить серйозну небезпеку для здоров'я людини, оскільки дані сполуки порушують обмінні процеси і гормональний стан організму, впливають на серцеву діяльність, можуть мати канцерогенні властивості.

      Організм людини захищений від багатьох шкідливих речовин, що надходять у нього з їжею (таких як шкідливі харчові добавки) ? він може нейтралізувати і вивести невелику кількість шкідливих речовин ще до того, як вони встигнуть завдати серйозної шкоди здоров'ю. Але перед гормонами в продуктах харчування ми беззахисні. Про те, які добавки присутні в тому чи іншому продукті, можна дізнатися ? це написано на упаковці.

      Введення гормональних стимуляторів до раціонів сільськогосподарських тварин призводить до порушення обмінних процесів в організмі птиці, тварин і, як наслідок, змін структури, хімічного складу, біологічної цінності м’яса. Гормональні препарати в м’ясі можуть істотно порушувати гормональні процеси та спричиняти тяжкі хвороби в людини. Використання гормональних препаратів потребує додаткових досліджень щодо їхньої токсикології, накопичення в клітинах і тканинах організму, тому дослідження методів визначення гормонів у продуктах харчування тваринного походження є актуальним для сучасної науки та практики.

     Після відповідних досліджень науковці зробили висновок, що, зважаючи на можливості й величину поставок продовольства, у сучасному суспільстві неможливо гарантувати, що всі харчові продукти є безпечними для споживачів. Продукція, отримана таким способом, часто буває забруднена залишковими кількостями небезпечних речовин та вживання харчових продуктів із вмістом у них гормональних препаратів має негативні наслідки для організму людини, починаючи від стресу й закінчуючи утворенням ракових пухлин.

     Масштаби, у яких виробляється м'ясо, величезні. На практиці багато сільськогосподарських тварин, призначених на м'ясо, все життя проводять у клітках і загонах. Корови, зазвичай, проводять лише кілька місяців на полях, а потім потрапляють на відгодівельні бази. У Європі це явище отримало назву «factory farming» ? тваринництво фабричного типу, метою якого є змусити тварину набрати неприродньо велику вагу в дуже короткі терміни. По-перше, тварин замикають у тісних клітках, де у них немає можливості рухатися. У результаті, енергія не витрачається на рух ? все йде в набір маси. Через нестачу руху м'язи атрофуються, а м'ясо стає м'яким. Годують тварин неприродною їжею, що містить білки у вигляді кісткового борошна. Але всього цього було б недостатньо, якби не існувало гормонів, завдання яких прискорити «дозрівання» м'яса, зменшити вміст у ньому жиру і забезпечити бажану ніжну текстуру. 

     У Європі застосування гормонів у тваринництві заборонено, але ніхто не перевіряє дотримання даної заборони. У США до використання для рогатої худоби схвалено шість гормональних стимуляторів росту: три натуральних ? прогестерон, тестостерон і естрадіол-17? і три синтетичних ? тренболон ацетат (TBA), зеранол і меленгестрол ацетат (MGA).

      У тваринництві використовуються в основному жіночі та чоловічі статеві гормони. Жіночі гормони можуть вводитися самцям, а чоловічі ? самкам. У результаті виходять тварини "середньої" статі, які швидко набирають велику вагу. Основними з використовуваних у тваринництві гормонів є: -жіночий  статевий гормон естрадіол і його синтетичний аналог, який володіє сильною фемінізуючою дією; -гормон вагітності прогестерон і його синтетичний аналог. Цей гормон готує організм до вагітності й виношування ? збільшує апетит і уповільнює рух їжі по травному тракту, щоб дати можливість організму засвоїти більше поживних речовин; -чоловічий статевий гормон тестостерон і його синтетичний аналог. Гормон тестостерон сприяє зростанню м'язової маси. Всі гормони, за винятком меленгестролу, який додають у корм, імплантують у вухо, звідки вони і надходять у кров протягом всього життя тварини, аж до забою. При стійловому утриманні тварин запросто можуть підкормлювати тиреостатиками, які блокують вироблення гормонів щитовидної залози. При цьому корови починають рости на 30% швидше, так як організм тварини практично не витрачає енергії на теплообмін, всі калорії йдуть на м'язи. Але ці ж тиреостатики можуть вплинути і на щитовидну залозу людини, хоч і не в такій мірі, як у тварин.

     Список проблем, що викликаються гормонами:

1. Гормони мають канцерогенні властивості ? можуть призвести до раку молочних залоз і раку передміхурової залози.

2. Гормони можуть порушити гормональний баланс, особливо небезпечними вони є для дітей та підлітків.

 3. Гормони викликають алергію та інші аутоімунні захворювання.

4. Гормони порушують репродуктивну функцію ? як у чоловіків, так і у жінок. 

Особливо важливо НЕ порушувати

гормональний баланс

у дитячому віці!

 У дітей, які ще статево не зрілі, концентрація статевих гормонів в організмі близька до нуля і найменше підвищення рівня гормонів вже є істотним. Слід також побоюватися впливу гормонів на плід, що розвивається, адже в період внутрішньоутробного розвитку ріст тканин і клітин регулюється точно відміряними кількостями гормонів. Відомо, що вплив гормонів є найбільш критичним в особливі періоди розвитку плоду ? так звані ключові точки, коли навіть незначне коливання концентрації гормонів може призвести до непередбачуваних наслідків. 

     Експериментально показано, що всі гормони, застосовувані в тваринництві, добре проходять через плацентарний бар'єр і потрапляють у кров плоду. Виходячи з аналітичного огляду літературних джерел із контролю проблеми якості продуктів тваринництва, зокрема м’яса, на предмет залишкових гормональних препаратів, можна зробити висновок, що залишкові кількості гормональних препаратів у м'ясі можуть значно порушувати баланс гормонів в організмі людини і негативно позначатися на процесах життєдіяльності.

     Практичний досвід, накопичена мудрість, традиційні й місцеві знання часто пропонують дієві рішення, перевірені часом. Екологічно безпечне, органічне сільське господарство повинне запобігати ризикам шляхом застосування відповідних технологій і відмови від впровадження деяких з них, якщо наслідки дуже небезпечні або їх використання важко передбачити, наприклад генна інженерія, гормони, антибіотики та ін. Рішення повинні віддзеркалювати цінності та потреби людства шляхом впровадження Екологічно безпечних процесів та напрямків господарювання.

Генеральний директор

НВП «Екологічний Капітал»

Бовкун Тетяна

(Інформація щодо розробок Компанії «Екологічний Капітал» по альтернативним  препаратам та методів лікування або профілактування захворювань продуктивних тварин може бути надана по запиту)

Додаткова інформація щодо авторів та додаткові матеріали по статті «ЗАБРУДНЕННЯ ГОРМОНАМИ М’ЯСНОЇ СИРОВИНИ ТА ВПЛИВ ГОРМОНІВ ТВАРИННОГО ПОХОДЖЕННЯ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ» знаходяться в Компанії «Екологічний Капітал»