Науково-виробничий Центр сучасної Еко-ветеринарії
НАУКОВО-ВИРОБНИЧИЙ ЦЕНТР
СУЧАСНОЇ ЕКО-ВЕТЕРИНАРІЇ
Баннер 02
Главная

На українському ринку органіки немає конкуренції

На українському органічному ринку немає конкуренції і не буде ще дуже довго. У виробників органіки контракти на поставку сировини за кордон укладені на кілька років вперед - про це розповіла президент ГС «Органічна Україна» Олена Березовська.

Вона нагадала, що сегмент органіки в структурі виробництва продуктів в Україні  1% від маси.

«На щастя в Україні ще багато землі, наприклад, що належить державі, яка ніяк не використовується і придатна для органічного землеробства»,  зазначила експерт в інтерв'ю «Пропозиції».

Березовська також зауважила, що виробником органічної продукції не так легко стати. Існують ризики часу і перехідного періоду, тривалі інвестиції  розуміння того, що прибутку доведеться чекати мінімум 3-4 роки.

«Наші ж аграрії хочуть так: навесні посадив, за кредит придбав пестициди, восени зібрав, віддав кредит, купив дві машини  справа зроблена»,  прокоментувала вона.

Але при цьому, згідно зі статистикою Сертифікаційної компанії «Органік Стандарт», за 2016 рік кількість сертифікованих операторів збільшилася в 2 рази. Є ті, хто починає з нуля, а є ті, хто частину господарства переводять на органічне виробництво.

За словами Березовської, через органічний експорт можна знайти нові ринки збуту.

«Експорт звичайної агропродукції дуже корумпований  так пишуть  і завуальований. Наприклад, зараз всі говорять про попит на волоський горіх. А спробуйте відправити за кордон якусь партію горіха  це складно. А органічному горіху, який втричі дорожчий,  зелене світло. Так само готові купувати на світовому ринку український органічний часник», наголосила Березовська.

Джерело:agroconf